Czerwony Balonik - Przedszkole Niepubliczne Montessori w Trzebnicy
Przedszkole Niepubliczne Montessori "Czerwony Balonik" jest placówką niepubliczną, wpisaną do prowadzonej przez Burmistrza Gminy Trzebnica ewidencji szkół i placówek oświatowych. Podlega nadzorowi Kuratorium Oświaty. Mieści się w obiekcie spełniającym wymagania higieniczne i zdrowotne, a jako zakład żywienia zamkniętego podlega stałej kontroli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Przedszkole znajduje się na parterze budynku wielorodzinnego, na terenie Osiedla Zdrój w Trzebnicy. Atutem tej lokalizacji jest bezpośrednie sąsiedztwo terenów zielonych, co umożliwia częste wyjścia i spacery. Przedszkole dysponuje tarasem na którym mieści się niewielki ogródek warzywny i miejsce do zabawy dla dzieci.

Dwie grupy przedszkolne wyposażane są w materiały Montessori holenderskiej firmy Nienhuis (obecnie Heutink - Nienhuis) i polskiej - Topic Educational. Materiały dobrej jakości i w odpowiedniej ilości to kolejna z mocnych stron naszego przedszkola.

Pracujemy od 6:30 do 16:30 od poniedziałku do piątku przez 12 miesięcy w roku, zgodnie z kalendarzem pracy ustalanym we wrześniu. Przerwa wakacyjna trwa dwa tygodnie. W godzinach popołudniowych odbywają się zajęcia terapii pedagogicznej, dla dzieci spoza przedszkola, prowadzone metodą Marii Montessori. Wspomagamy również dzieci i ich rodziców w Edukacji Domowej.

Opłaty – opłat administracyjna, czesne miesięczne oraz opłata za wyżywienie.

Zapisy - odbywają się co roku w kwietniu, a głównym kryterium jest kolejność zgłoszeń. Jesteśmy placówką pozytywnego wyboru. Trafiają do nas dzieci których rodzicom zależy na naturalnym rozwoju dziecka i mądrej edukacji.

Potrzebne Informacje:
Przedszkole Niepubliczne Montessori Czerwony Balonik
Ul. Armii Krajowej 2D, Trzebnica
Numer konta - Czerwony Balonik, ING Bank Śląski 45 1050 1575 1000 0097 6089 6796